Zapraszamy do udziału w wycieczce rowerowej, która odbędzie się w weekend 29-30 września.

Trasa rozpocznie i zakończy się w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie prowadzić wokół Zalewu Sulejowskiego, nad Rzeką Pilicą, przez Spałę i Inowłódz. 

Plan wycieczki:

piątek 28.09.: spotykamy wieczorem, na pierwszym noclegu. (Nocleg w schronisku młodzieżowym w domkach, również łóżka piętrowe)

sobota 29.09.: jedziemy ok. 58 km z Tomaszowa Mazowieckiego wokół Zalewu Sulejowskiego i wzdłuż rzeki Pilicy do Swolszewic  (Nocleg w domkach)

niedziela 30.09.: jedziemy ok. 58 km z e Swolszewic do Tomaszowa Mazowieckiego przez Inowłódz i Spałę.

Fotki z objazdu trasy poniżej.

Cena 140 zł obejmuje: objazd i przygotowanie trasy, kolorowe mapki i opis trasy, 2 noclegi pod dachem, przewóz bagaży na trasie, ubezpieczenie NNW i pomoc techniczną w razie problemów z rowerem. 

Wycieczka odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych.

Dojazd do i z Tomaszowa Mazowieckiego oraz wyżywienie każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie. Do Tomaszowa można dojechać PKP. Śpimy pod dachem, nie potrzebujemy śpiworów. Nie gwarantujemy podziału na osobne pokoje dla kobiet i mężczyzn.

Wszyscy, którzy zarejestrują się na wycieczkę otrzymają w ciągu 48h maila  od Piotra z potwierdzeniem rejestracji i numerem konta, na które należy przelać opłatę.

Uczestnicy wycieczki dostaną drogą mailową dokładny adres pierwszego noclegu.

Trasa będzie prowadzić głównie po drogach o nawierzchni gruntowej i żwirowej, częściowo po drogach leśnych. Będzie kilka odcinków piaszczystych. Trasa jest bardzo malownicza, w większości wiedzie przez tereny leśne. Przy dobrej pogodzie na pewno będzie można skorzystać z kąpieli w Zalewie.  Podczas wycieczki czeka nas wiele atrakcji krajoznawczych: rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, skansen Rzeki Pilicy, bunkier w Konewce, podziemna trasa turystyczna „Groty Nagórzyckie” oraz Inowłódz (m.in. ruiny zamku i kościół romański z XII w.)

 

Rejestracja na wyprawę wokół Zalewu Sulejowskiego

 

 

ozio_gallery_nano