Mazury południowe - INFO

Jak to wygląda:

  • piątek 22.09.: przyjazd do Krzyży, nocleg w pokojach 2-5-osobowych z pościelą i łazienką, niedaleko dojścia do jeziora i plaży nad Jeziorem Nidzkim. Wieczorem ognisko.
  • sobota 23.09.: ok. 70,5 km. Wyruszamy w trasę Krzyże- Leśniczówka Pranie - Iwanowo - Iznota - Baranowo - Notyst - Mikołajki; nocleg w domkach 3-4 osobowych z pościelą, i łazienką, bezpośrednio nad jeziorem Mikołajewskim ognisko. W cenie wyjazdu chlebek, kiełbaska, ketchup, musztarda.
  • niedziela 24.09.: ok. 65,5 km. Trasa Mikołajki - Wierzba - Wejsuny - Karwik - Wiartel - Karwica - Krzyże; powrót do samochodów. Możliwość umycia się przed powrotem do domu.

Uwaga: Nie potrzebujemy śpiworów!

Ważne:
Wszyscy, którzy zarejestrują się na wycieczkę otrzymają maila z potwierdzeniem rejestracji i numerem konta, na które należy przelać opłatę. Osoby zarejestrowane dostanę drogą mailową dokładny adres pierwszego noclegu w Krzyżach, gdzie spotykamy się w piątek wieczorem – 22 września. Informujemy, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc. Wpłaty należy dokonać w ciągu 3 dni od otrzymania maila z numerem rachunku bankowego. O możliwości uczestnictwa w wycieczce decyduje kolejność zapisów potwierdzonych terminową wpłatą.

Dojazd do i z Krzyży oraz wyżywienie każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie. Jeśli ktoś szuka możliwości dojazdu na miejsce wycieczki, prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Postaramy się pomóc. 

O trasie:
Trasa prowadzi po płaskim terenie. Prawie cały czas jedziemy przez lasy. Drogi są w większości szutrowe lub gruntowe, ale twarde, równe i niepiaszczyste, jest też trochę asfaltów. Na trasie czekają na nas liczne atrakcje: Leśniczówka Pranie - tu mieszkał K. I. Gałczyński, wsie z zachowaną poniemiecką zabudową, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, przeprawa promowa przez jezioro Bełdany, rezerwat hodowlany konika polskiego, największe jezioro w Polsce - Śniardwy, przepiękne lasy, niezliczone jeziora, a jak się uda to i grzyby. Po drodze będzie można zjeść świeżą rybkę i wykąpać się w jeziorze, jeśli ktoś się odważy :) Oba ośrodki, w których będziemy nocować, położone są w bardzo ładnej okolicy nad jeziorem. 


Mapa