Zapraszamy do udziału w wycieczce rowerowej po Polesiu, która odbędzie się w weekend 21-22 września.

Plan wycieczki rysuje się następująco:
- piątek wieczór, 20.09: przyjazd na pierwszy nocleg w domkach kempingowych 4- osobowych lub 2-osobowych. Ognisko.
- sobota, 21.09: Długość trasy rowerowej 63km. Nocleg w domkach 4-osobowych.
- niedziela, 22.09: Długość trasy rowerowej 55 km.

Cena 150 zł obejmuje: przygotowanie trasy, mapki drukowane + opis atrakcji, cyfrowy ślad trasy na telefon komórkowy lub inne urządzenie nawigacyjne, 2 noclegi pod dachem, ubezpieczenie NNW oraz pomoc techniczną w razie problemów z rowerem.

  • Nie gwarantujemy podziału na osobne pokoje dla kobiet i mężczyzn.
  • Wszyscy, którzy zarejestrują się na wycieczkę otrzymają maila z potwierdzeniem rejestracji i numerem konta, na które należy dokonać opłaty. Osoby zarejestrowane dostaną drogą mailową dokładny adres pierwszego noclegu, gdzie spotykamy się w piątek wieczorem – 20 września.
  • Dojazd do i z pierwszego noclegu oraz wyżywienie każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie. Tych, którzy nie mają możliwości dojazdu na własną rękę prosimy o kontakt z organizatorem pod numerem telefonu 501 362 527 (Piotr). Spróbujemy znaleźć osoby, które dysponują miejscem w samochodzie i mogłyby zabrać współpasażerów.
  • Jeśli tylko pogoda dopisze, wieczory umilimy sobie przy ognisku i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Więcej o trasie:
Co tu dużo mówić. Trasa jest naprawdę piękna. Absolutnie główną atrakcją będzie przyroda: lasy, łąki i kolory jesieni.
Pierwszego dnia przejedziemy przez serce Poleskiego Parku Narodowego mijając po drodze liczne bagna, stawy i torfowiska. Dokładnie podziwiać je można z wież widokowych i ścieżek edukacyjnych oraz drewnianych kładek. Może uda nam się zobaczyć łosia lub żółwia błotnego…?
Drugiego dnia jedziemy po obrzeżach PPN oraz przez Lasy Parczewskie. Trasa prowadzi głównie po drogach leśnych i gruntowych lub mało uczęszczanych drogach asfaltowych.
Informacja dla rodziców dzieci „przyczepkowych”: Nie optymalizowaliśmy trasy pod przyczepki. My jeździmy po każdym rodzaju podłoża - po piachu, trawie i kamieniach. Jedynym ograniczeniem jest dla nas szerokość przyczepki. Naszym zdaniem trasa jest przejezdna z przyczepką. Sprawdziliśmy to na objeździe

 

Rejestracja na wyprawę